Pensjonat Kaszubianka, Ustronie Morskie
, Ustronie Morskie

Atrakcje okolicy

Atrakcje najbliższej okolicy, czyli co warto zobaczyć odwiedzając Pensjonat Kaszubianka w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim, nad Zatoką Pomorską. Nie bez powodu zyskała ona miano jednego z najpiękniejszych letnich zakątków na polskim wybrzeżu. Wspaniała lokalizacja, piękna, czysta plaża, pokoje z widokiem na morze oraz liczne i ciekawe atrakcje sprawiają, że do tego miejsca po prostu chce się wracać. Jakie miejsca warto odwiedzić, goszcząc w naszym klimatycznym pensjonacie ? Podpowiadamy!

 

Sky Park w Malechowie

To najwyższa wieża widokowa w Polsce, znajdująca się na terenie Zespołu Uzdrowiskowo – Parkowego Kukinka. Na taras wieży, mający wysokość 19 - go piętra prowadzi 216 schodów. Gwarantujemy Państwu, że widoki z góry będą zapierać dech w piersiach, a przy dobrej pogodzie prócz Morza Bałtyckiego, pełnego statków i kutrów rybackich zobaczą Państwo też Ustronie Morskie czy Kołobrzeg. Osobom żądnym wrażeń z pewnością spodoba się największy w Europie, dmuchany tor przeszkód, który również znajduje się na terenie Sky Parku. Miejsce to posiada też interesującą ofertę skierowaną do nieco młodszych wczasowiczów. Państwa pociechy mogą skorzystać ze ścieżki edukacyjnej, na której spotkają gigantyczne owady czy też odwiedzić miejsce prezentujące podstawowe prawa fizyki, zwane Exploratorium. Z pewnością Państwa pociechy będą zachwycone możliwością zabawy w strefie klocków Hocki – Klocki. Sky park to również wystawy, Revita natur Park, dziecięcy plac zabaw, tyrolka i wiele, wiele innych atrakcji. Dla dorosłych przygotowano seanse filmowe pod chmurką czy stanowiska VR. Jeśli Państwo zgłodnieją, oferta food trucków z pewnością zaspokoi głód i pozwoli dalej cieszyć się wspólną zabawą.

 

Pomerania – fun Park Kołobrzeg Dygowo

Odwiedzając z dziećmi nasz pensjonat z widokiem na morze , warto zabrać je do położonego nieopodal Ustronia Morskiego parku rozrywki Pomerania – największego na Pomorzu zachodnim, gdzie cała rodzina spędzi wspaniałe chwile na wspólnej zabawie. Na miejscu znajdą Państwo atrakcje sezonowe, strefę wodną, a także ogromną halę zabaw. W strefie karuzel i dmuchańców znajdziecie spokojne atrakcje dla najmłodszych, jak i trochę bardziej ekstremalne dla nieco starszych miłośników zabawy. Wspaniałą atrakcję Pomeranii, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych gości stanowi autentyczna wioska wikingów – Trollborg. To przeuroczy gród, składający się z 10 chat, w których żyją i pracują prawdziwi wikingowie.

 

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

Na turystycznej mapie Ustronia Morskiego nie sposób nie zauważyć wyjątkowego miejsca, jakim jest Skansen Chleba. Mogą w nim Państwo nie tylko zasmakować wypieków z zabytkowego, ponad stuletniego pieca, ale także samodzielnie upiec chleb, w oparciu o staropolską recepturę. W ofercie obiektu nie zabrakło również ciekawych prelekcji na temat młynarstwa czy piekarnictwa. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w warsztatach garncarskich.

 

 

Aquapark Helios w Ustroniu Morskim

Mimo bliskości Bałtyku, to miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników kąpieli. To wspaniała oaza, w której można wypocząć i miło spędzić czas nawet wtedy, gdy za oknem deszcz czy niska temperatura. Odwiedzając Aquapark Helios mogą Państwo skorzystać z basenu sportowego oraz rekreacyjnego, wyposażonego w gejzery powietrzne, wodne kaskady czy stacje do hydromasażu i masażu wodno – powietrznego. W obiekcie znajduje się także jacuzzi, zapewniające wspaniały relaks. Osoby lubiące nieco bardzo ekstremalną zabawę mogą bawić się na kolorowych zjeżdżalniach.

 

Park linowy Gibon w Ustroniu Morskim

Jeśli preferują Państwo aktywne spędzanie czasu, z pewnością zachwyci Was park linowy Gibon – jeden z największych tego typu obiektów w Polsce.  11 tras o różnym stopniu trudności i 142 przeszkody z pewnością dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń, gwarantując przy tym wspaniałą i bezpieczną zabawę. Na śmiałków czeka również trasa zawieszona na wysokości 13 metrów, z której podziwiać wspaniałe widoki. Jak widać, Park linowy Gibon to doskonałe miejsce dla całej rodziny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

                                                                                                               

Miasto Myszy w Kołobrzegu

Miłośnikom wszelkiego rodzaju gryzoni z pewnością spodoba się Miasto Myszy. To bajkowe miejsce, pełne najróżniejszych labiryntów i miniaturowych pomieszczeń, którego głównymi bohaterami są te maleńkie i niepozorne stworzonka. W Mieście Myszy nie ma miejsca, w którym zabrakłoby „gospodarzy” – jest ich ok. 500.  Te małe zwierzątka mogą Państwo podziwiać w różnych miejscach - na wsi, jak i w mieście. Spotkanie z myszkami jest dla dzieci doskonałą lekcją empatii, a nieco starszym pokazuje fascynujący świat tych stworzeń. Miasto Myszy w niezwykły sposób odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je nie tylko jako domowych pupili, ale przede wszystkim zwinne i inteligentne zwierzątka, które można obserwować godzinami.

 

Latarnia Morska w Kołobrzegu

To jedna z najstarszych latarni w Polsce, powstała już w 1666 roku i mająca 26 m wysokości. U jej podnóża znajduje się duży taras widokowy, z którego będą Państwo mogli podziwiać wspaniały widok na całą okolicę. Latarnia Morska w Kołobrzegu stanowi jeden z najważniejszych symboli tego miasta. Obecnie we wnętrzu obiektu znajduje się galeria prezentująca malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz minerały, skamieliny i latarnie morskie, które znaleźć można w basenie Morza Bałtyckiego. Latarnia Morska w Kołobrzegu to wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić w gronie rodziny czy przyjaciół. Fantastyczne wrażenia gwarantowane.

 

Latarnia Morska w Gąskach

Jeśli planują Państwo wyprawę szlakiem latarni morskich, to zachęcamy do odwiedzenia XIX – wiecznego obiektu, mieszczącego się w Gąskach i mającego aż 50,1 m wysokości. Aby dostać się na szczyt Latarni Morskiej trzeba pokonać 190 schodów, jednak warto to zrobić, bo z tego miejsca rozciąga się malowniczy widok nie tylko na Gąski, ale również pobliskie miejscowości. Przy dobrej pogodzie z łatwością dostrzegą Państwo Sarbinowo, Chłopy czy Mielno.

Trasa Rowerowa Bike The Balic

W bezpośrednim sąsiedztwie naszego pensjonatu z bezpośrednim widokiem na morze  przebiega transgraniczny szlak rowerowy. Dzięki niemu od urokliwego Kołobrzegu dzieli Państwa jedynie 15 km przejażdżki bądź spaceru wzdłuż linii brzegowej. Amatorom dwóch kółek z pewnością spodoba się ta międzynarodowa trasa, łącząca szwedzką Skanię  oraz duńską Wyspą Bornholm z Pomorzem Środkowym. Na terenie Polski Bike The Baltic rozpoczyna się tuż przy kołobrzeskiej latarni morskiej i biegnie wzdłuż morza, w kierunku lotniska Bagicz. Trasa rowerowa Bike The Baltic to trzy kraje i aż dziewięć etapów. W Polsce pierwszy etap szlaku wiedzie z Kołobrzegu do Unieścia – 41 km. Kolejny to krótsza trasa, zaledwie 15 km – z Mielna do Koszalina. Trzeci, ponad 100 km etap prowadzi z Koszalina do Jamna – Łabusza. Szlak rowerowy R-10 Bike the Baltic z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego prowadzi bezpośrednio przy Kaszubiance, urokliwą, 15 km trasą wzdłuż wybrzeża. Tutaj mogą Państwo oglądać siedliska lęgowe ptaków – szczególnie urokliwe Na Grobli, tereny bagienne i wspaniałą roślinność.

 

Bolesław i Warcisław – najstarsze w Polsce dęby

Gmina Ustronie Morskie znana jest również z wiekowych i pięknych dębów. Dąb Bolesław, który w 2016 roku został powalony przez wichurę miał ponad 800 lat i jest uważany za najstarszy dąb w Polsce. Jego pozostałości nie zostały usunięte i stanowią pomnik przyrody. W kołobrzeskim lesie odnajdą Państwo również wysoki na ponad 37 metrów, a przy tym wiekowy (ponad 640 lat) dąb Warcisław. Do najstarszego dębu w Polsce nie dojadą Państwo samochodem. Trzeba go zostawić przy przejeździe kolejowym w Bagiczu i dalej podążać niebieskim szlakiem ok. 15 min. Można również urządzić sobie przejażdżkę rowerową przez las. Bez względu na to czy zdecydują się Państwo na spacer, czy wybiorą rower z pewnością będzie to bardzo udana wycieczka.

 

Grody Hortulus Spectabilis, czyli tzw. labirynty Dobrzyca

Jeśli kochają Państwo przyrodę, a przy tym dysponują wolnym czasem, proponujemy Wam wycieczkę do położonej nieopodal Dobrzycy i odwiedzenie Grodów Hortulus Spectabilis. To niezwykłe miejsce zbudowane na 30 ha, skrywa w sobie ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni na pewno spodoba się zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym. Można w nim również podziwiać największy na świecie grabowy labirynt. Warto również podkreślić, że ściany labiryntów Dobrzyca stworzone są z żywych drzew, których wysokość dzięki odpowiedniej pielęgnacji nie osiąga pułapu ponad 2 metry. By wykonać ten wspaniały labirynt posadzono aż 180 tysięcy drzewek! W sercu labiryntu znajduje się 20 m wieża (7 pięter) ze wspaniałym tarasem, z którego roztacza się przepiękny widok. Sam labirynt został zbudowany na powierzchni 1 ha. Ma ponad 3520 km korytarzy, jedno wejście i 3 możliwe wyjścia. W środku znajduje się mały labirynt dla dzieci. Jest to więc niezła gratka nie tylko dla miłośników przyrody, ale również niezwykłych przygód.

 

Rzeka Czerwona

Osoby spędzające urlop nad morzem  w Pensjonacie Kaszubianka i lubiące niecodzienne zjawiska przyrodnicze z pewnością zachwycą się Czerwoną rzeką. Mogą Państwo zrobić sobie popołudniowy spacer i dojść do miejsca, gdzie mająca 28,6 km długości rzeka Czerwona wpływa do morza. Droga ta jest niezwykle malownicza – wiedzie przez znajdujące się przy niezabudowanych terenach wojskowych plaże, gdzie po sztormach można znaleźć bursztyny lub spotkać łabędzie, foki, a nawet dziki. Wędrówkę warto rozpocząć przy znajdującym się tuż obok Kaszubianki zejściu na 12, gdzie po skręceniu w prawo i pokonaniu odległości 2,5 km dotrą Państwo na miejsce. Pokonanie trasy zajmie Wam ok. 40 min. Swój kolor ta niezwykła rzeka zawdzięcza zawartym w glebie minerałom bądź torfowi. Każdego dnia, w zależności od kierunku wiatru, w inny sposób „wita się z morzem”. Czasem niesie czerwone wody wzdłuż brzegu na zachód, innym razem na wschód. Kiedy zaś wiatr wieje z północy, mogą Państwo obserwować tzw. cofkę.

 

Chłopy

Jeśli kochają Państwo klimat polskiej wsi, musicie odwiedzić znajdujące się w gminie Mielno Chłopy. Miejscowość ta powstała już w XII wieku jako osada słowiańska. Atrakcją Chłopów jest rybacka przystań, w której kutry wciągane są na brzeg. Jest to typowa, stara zabudowa, którą warto zwiedzić i zapoznać się z jej historią, przedstawioną w postaci zdjęć i opisów. Tutaj zakupią Państwo świeże ryby i skosztują prawdziwe, domowe gofry ze świeżą, ubijaną przez babcię śmietanką.

 

Dobrzyca

To miejsce, które powinny odwiedzić osoby, które nie tylko kochają rośliny, ale również zajmują się aranżacją ogrodów czy innych terenów zielonych. Na ponad 70 ha znajdą Państwo 3500 odmian i gatunków drzew, krzewów, bylin, ziół i pnączy, których produkcja trwa już od 25 lat. Rośliny te można nie tylko podziwiać w ogrodach, ale również kupić w Centrum Ogrodniczym Hortulus.

 

Lawendowy Zawrót Głowy w Ustroniu Morskim

Jeśli kochają Państwo przyrodę, to z pewnością spodoba Wam się manufaktura lawendowa. To wyjątkowe miejsce, w którym odbywają się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Przepiękne, lawendowe pola stworzą doskonałą scenerię do różnego rodzaju sesji fotograficznych. W sklepiku znajdującym się na terenie manufaktury lawendowej mogą Państwo zakupić sadzonki lawendy, kosmetyki, biżuterię i wiele innych pięknych rzeczy.

 

To tylko niektóre z atrakcji, z których mogą Państwo skorzystać podczas wypoczynku nad morzem i  pobytu w Kaszubiance. Trzeba przyznać, że oferta jest naprawdę bogata i każdy znajdzie coś dla siebie.

ul. Okrzei 9
78-111 Ustronie Morskie, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Kaszubianka Marek Zolna, Okrzei 9, 78-111, Ustronie Morskie Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane